Kultowa lalka Barbie istnieje już od ponad 60 lat i nadal cieszy się stale rosnąca popularnością. Każda dziewczynka pragnie mieć ją w swojej kolekcji zabawek. Ta lalka nie tylko symbolizuje prosperity i luksus, ale również cechuje się różnorodnością prezentowanych pomysłów na życie i postaw w stosunku do otaczających zjawisk współczesnego świata.

Dobry pomysł na prezent

Najlepsze zabawki to takie, które dostarczają rozrywki a zarazem mogą czegoś nauczyć. Z okazji swojego 60-lecia firma wyprodukowała serię lalek reprezentujących różne zawody, między innymi takie jak:

– dziennikarka,

– lekarka, dentystka,

– astronautka,

– piosenkarka, gitarzystka,

– gimnastyczka.

– podróżniczka.

Dla dziewczynek jest to inspiracja do poszukiwania przestrzeni dla swojej kariery zawodowej w przyszłości. Producent nie zapomina także o realiach życia kobiet. Są więc więc lalki Barbie jako matki i panie domu. Zawsze zadbane, z piękną fryzurą, ubrane gustownie i wysportowane. W zestawach zabawek są też atrybuty zawodów oraz różne akcesoria służące do zajęć domowych i opieki nad dziećmi. Taki prezent dla dziewczynki stopniowo wprowadza ją w świat wielu możliwości wykreowania siebie oraz czekających ją realnych obowiązków.

Czego może nauczyć Barbie?

Współcześnie na całym świecie panuje kult młodości i nieskazitelnej sylwetki. Dla przełamania takich stereotypów myślowych powstało wiele lalek Barbie, które promują przeciwstawianie się wszelkiej dyskryminacji. Jest laka o sylwetce “plus size”, z siwymi włosami, niepełnosprawna na wózku inwalidzkim, niska lub bardzo wysoka, dziewczynka w okularach oraz cała gama lalek o różnych kolorach skóry i rysach twarzy.

Lalki Barbie wyposażone są w zestawy ubranek. Poszczególne elementy można w dowolny sposób zestawiać. Dzięki temu dziewczynka poznaje różne stylistyki modowe i uczy się dobierać ubiór na każdą okazję. Są też stroje kąpielowe i kostiumy do fitness, zachęcające do aktywności ruchowej. Wśród lalek Barbie nie brakuje też księżniczek i wróżek z bajkowego świata. Wszystkie zabawki z serii Barbie rozwijają wyobraźnię i kreatywność.